Dalış Bölgeleri - Duvar  
 
Bu dalış noktamız Girne Alsancak mevkisinde yaklaşık bir mil açıkta, en sığ yeri 22 metreden 37 metreye kadar düşen rengarenk bir duvardır. Bu dalış noktamız tecrübeli dalgıçlar için bulunmaz bir nimet gibidir. Akla gele bilecek her tür balıkla bu dalış noktamızda karşılaşmanız mümkündür.

Daldığınız mevsime göre iki metrelik Mineri (Akya), ve yine 1.5 metrelik orkinos sürüsü ile karşılaşmanız mümkündür. Tabi Kıbrıs ta vazgeçilmez olan Orfo (orfoz) ve Lagos sürüleri yine her dalış noktamızda olduğu gibi burada da mevcuttur. Bu dalış noktasının diğer dalış noktalarından ayıran en büyük farkı ne görürseniz görün en erişkin ve cüzseli olanı ile burada karşılaşıyorsunuz.

Bu dalış noktamızın sığ kısmında dalış yaparsanız çok sayıda ve çeşide deniz süngeri, lagos sürüleri, orfo, müren ve çok sayıda küçüklü büyüklü çeşitli balıklar görürsünüz.

Derin kısmında ise çok sayıda ve çeşide nudibranch Akya (Mineri), Orkinoz, Ahtabot, Vatos, Elektirik balığı ve devasa bir müren Bulunmaktadır. Derin kısmının kumluk bölümüne gidildiğinde Yeşil kaplumbağalarının çok sevdiği bir tür büyük yapraklı yeşil deniz yosunu olduğundan bu kısımda çok sayıda yeşil kaplumbağa görmek mümkündür. En iri nudibranch ler bu dalış noktamızda bulunmaktadır . Genellikle bu su canlıları tam duvarın en gölge tarafında yoğunlaşmıştırlar ve fotorafcılara çok hoş pozlar sağlıyorlar.
   

 
DALIŞ BÖLGELERİ