Dalış Bölgeleri - Power Station  
 
Bu dalış noktamız ismini karşısındaki elektirik santralından almakyadır ve tabi eskiden bu elektirik santralının bacasından kerteriz alarak bu noktayı buluyorduk.

Power Station Alagadi  açıklarında derin bir dalış noktamız dır . Genellikle dalış noktalarımıza şamandralarla bağlanıp kolaylıkla inip çıkabilirken, bu noktamız bize çapalarla bağlanıp biraz macera yaşama hissini de tattırır.

Yapı olarak diğer dalış noktalarından  farklı olarak 9 metreden 35 metreye kadar inen devasa bir kayalar topluluğudur.Üst kısmı 9 metre ve volkanik yayalara benzeyen üç adet topuktan oluşuyor.Alt kısma geçerken 20 metrede 30 metrede ve 35 metrede çok sayıda mağra bulunmaktadır özelikle 35 inci metrede devasa bir mağra bulunmaktadır.

Bu dalış noktamız 9 metreden başlayıp 35 metreye kadar uzanıyor. Bu özelliğiyle hem open water diverler için ust kısmı  ve ayni zamanda Advanced Open Water sertifikalı dalgıçlarımızın favorisi olmaya da adaydır.Sığ kısmı Kuzeyden başlamakta , derin kısmı ise Güneye doğru uzanmaktadır. Farklı dip yapısı burada yaşayan flora ve faunayı da etkilemektedir.Örneklemek gerekirse burada çok çeşitli vatoz türleriyle karşılaşmak mümkündür.Genelde burda görülen vatoslar 1.5 metre ile 2 m  arasında değişmekte.Bu çeşitler de BUTTERFLY STINGRAYS, ROUND STINGRAY ,EAGLE RAYS , TORPEDO RAYS ve nesileri de tükenmek üzere olan GUITARFISH olarak bilinirler. Tabi Kıbrıs deyince hemen akla gelen lagos ve orfolarımız heryerde olduğu gibi bu dalış noktamızda da mevcuttur. Tüm bu ilginç özelliklerinin yanında Akya (Mineri),Orkinoz,Ahtapot, nudibranch ler sürüler halinde  Sarpa, tuna, melana ve dev kabuklularla bile karşılaşmak mümkündür.
 
 
DALIŞ BÖLGELERİ