Dalış Bölgeleri - Bambi  
 
Diğer bir dalış noktası olan Bambi yeni başlayan dalgıçlar ve eğitim dalışları için ideal özelliklere sahiptir. Bu noktadaki dalışlarda her defasında keyif alırız. Sığ derinlikte olması ve açık dip kompozisyonu öğleden sonra ve gece dalışları için mükemmel bir ortamdır. Kayalık sadece 14 metre derinlikte ve yaklaşık 150 metre çapındadır. Kayalık deniz erişteleri ve yosunluklarla ile çevrilidir. Bu dalış noktasının dibiyuvarlak iri kaya parçaları gibi çeşitli kaya türlerini içermektedir. Bu kayaların deniz yaşamını destekleyen birçok çeşitli kuytu yerleri ve yarıkları vardır.
Bu dalış noktası kayalık faaliyetlerini gözlemlemek amaçlı yavaş bir yolculuk içindir. Çamuka(gümüşgillerden) ve rahip balığı sürüleri görülmektedir. Akdeniz asker balıkları genellikle geniş kayaların arasında bulunmaktadırlar. Sıklıkla horozbina ve diğer kaya balıkları ile Bambi’nin kayalıkları üstünde karşılaşırız.

Eğer dikkatliyseniz ve sakin yüzerseniz  birkaç sarı benekli Akdeniz mürenlerini görmekle ödüllendirilebilirsiniz. Bu mürenlerin boylarıyaklaşık yarım metre ile bir metre arası değişim göstermektedir. Genellikle kayalıklardaki deliklere sığınırlar. Bu mürenler  dalgıçların kendilerine yaklaşmalarına izin vermezler, bu nedenle uygun mesafeden gözlemleyiniz.

Bir öğleden sonra dalışında dört caretta caretta kaplumbağasını Bambi bölgesinde beslenirken bulduğumuzda şaşırdık ve memnun olduk. Ayrıca kayalarla birleşmiş ve kuma gömülmüş birkaç amfora olduğunu kaydettik. Taşlı kayalığın dış köşesinden gittiğinizde deniz eriştelerini bulacaksınız. Sualtı yeşillikleri, Kıbrıs sularında ekolojik sistemin önemli bir parçasıdır. Etkin deniz yaşamının gerektirdiği besin elementlerinin hayat sürdürme döngüsünün ve oksijenin bir parçasıdır.Deniz eriştelerinin uçlarının üzerinden seyir edip alttaki inanılmaz hareketleri izlemekten daha büyük bir keyif yoktur.Dip yeşilliklerinin derinliklerinde iskorpit, nudibranchs, deniz kestaneleri, lapin,benekli ahtapot,karides, yengeç, deniz atı ve diğerlerini bulacaksınız.

Bambi gece dalışı için mükemmel bir konum olup, sualtı faaliyetleri  av ve avcının hayatının sonsuz dansı gibidir. Bu, dikkatli kaşifler için basit ama potansiyel olarak çok ödüllendiricili bir dalış olacaktır. Bu noktada yaptığımız her dalışta su altında gün ve gece etkilerini gözlemleyerek genellikle bir saat geçiririz.

 
 
 
DALIŞ BÖLGELERİ