Diving Sites - Çukurlar  
 
Çukurlar dalış noktası ismini su altındaki çok sayıda çukurlardan almaktadır ,Bu dalış noktası çok enteresan devasa kayaların oluşturduğu büyük çukurlardan oluşmaktadır. Dalış okulumuz Nautilustan Çukurlara takribi varış süresi dört veya beş dakikadır.Türkiyeden farklı olarak bizler dalışlara 7 metrelik zodyaklarla gidiyoruz , dalışımızı gerçekleştirdikten sonra yeniden okulumuzun bulundugu deniz kızı sahiline gidip ordaki restoranımızda yemek yiyip dinleniyoruz ve ikinci dalışımıza hazırlık yapıyoruz.Dalış noktaları çok yakın oldugundan teknede yolculuk yaparak tüm günümüzü harcamaktansa dalış aralarında altın sarısı sahilimizde güneşlenebilir yada havuz başında birşeyler içip yüzebilirsiniz.

Bu nokta da her iki dalıştan birinde muhakkak kaplumbağalarla karşılaştıgımız noktalardan biri,Bu rif 12 metreden başlayıp 18 metreye kadar gide bileceginiz ve  deniz canlıları açısından çok zengin bir dalış noktamızdır.Bu dalış noktasında 12 metre ile 15 metre arasında olan bir küçük duvarımız mevcutur bu duvarın üzerinde Akdeniz’in tüm zenginliklerini bulmanız mümkündür.Derinliğin fazla olmadığı bu dalış noktası Fotorafcılar için cennet gibidir ve tabi tecrübesiz dalgıçlar içinde emniyetli ve eylenceli bir dalış bölgesidir.
Bu dalış noktamızda çok sayıda  lagos, orfo, yeşil kaplumbağa ,deniz tavşanı,Eşkina,müren,Boru balıgı,böcek,ahtapot,vatos,elektirik balığı, çok sayıda büyüklü küçüklü balık çeşitleri görmeniz mümkündür.Ağustos ayında ise binlerce tuna görmeniz mümkündür.

Aynı zamanda bu dalış noktasının derin kısmında Akdeniz’de çok az bölgede görebileceginiz büyüklükte yumuşak mercan görmeniz mümkündür.Bazı yerlerde bu mercanların boyu iki metreye ulaşabiliyor.Çeşitli boylarda ve cinslerde deniz süngerleri de çok sayıda bulunmaktadır.

12  ile 16 metre arasında batı kısmında çok sayıda 1973 den kalma uçak savar mermileri bulunmaktadır.Yine etrafta çok sayıda kırık testi ve anfora parçaları bulunmaktadır.

Halk dilinde deniz tavşanı olarak bilinen (ORDER NUDIBRANCHIA) lar tarafindan bu bölge zengindir. Bu bölgede 2 çeşit ahtapot görmeniz mümkündür .

 
 
 
DALIŞ BÖLGELERİ