Emergency First Response  
 

"Emergency First Response" Nedir?
Emergency First Response"Emergency First Response" uluslararası alanda en süratli gelişen CPR, AED ve İlk Yardım eğitim organizasyonu olup dünya çapında 31,000'den fazla eğitmeni vardır. "Emergency First Response" katılımcı kursları, ön yardım (CPR) (Primary Care),  Ikinci basamakyardım (Secondary Care - First Aid) ve çocuklara yardım  kurslarını içerir. Ayrıca tavsiye edilen "Automated External Defibrillator (AED) component" ve acil oksijen kullanım oriyantasyonu da (emergency oxygen use orientation)  kapsam dahilindedir.
"Emergency First Response provider" Kursunu kimler alabilir?

İlk yardım bilgi ve becerilerini geliştirmek veya CPR bilgilerini güncelleştirmek isteyen herkes kursa katılabilir.

"Emergency First Response" kursları neler içerir?
Her bir kurs hastaya özel acil yardım bakım ve becerisini (CPR ve ilk yardım) uygulamaya yönelik talimatları içerir.  Her bir "Emergency First Response" kursunun neleri içerdiğini ayrıntılarıyla görmek için lutfen aşağıda yer alan işaretleri tıklayınız.

Kurslara Genel Bir Bakış
"Emergency First Response" kursları  yetişkin, çocuk ve bebekler için CPR ve ilk yardım becerilerini içerir. Ayrıca Automatic External Defibrillator (AED)  ile birlikteacil oksijen kullanımını da kapsar. "Emergency First Response" tatbiki kurslarslarda ayni zamanda geniş kapsamlı ilk yardım bilgilerini de içerir. Özellikle uluslararası işyeri emniyet tedbirleri standartlarına uyumlu çalışanların güvenliğine yönelik konularıda içerir. "Emergency First Response" kursları esnek olup kursiyerin ihtiyacına gore belirli başlıklardan oluşan özel kursa dönüştürülebilir.

"Emergency First Response"  kursları kurtarıcının (can-kurtaran) kendine güvenini sağlayıp geliştirerek bir tıbbii acil durumla karşılaştığı zaman gerekli yardımı yapmasına olanak sağlar. Öğrenciler hasta bakımı ve hastaya yardımcı olmayı sıradan bir profesyönel sağlık elemanı düzeyinde, öğrenip tatbik edebilecek düzeyde eğitilirler.  

 
Daha fazla bilgi için: http://www.emergencyfirstresponse.com

 Güncel Haberler
tümünü gör
Güncel Olaylar
  • Her Cumartesi Ve Pazar Botlu Dalışlar.

  • Her Cumartesi - Pazar Dalis

tümünü gör
Dünya çapında scuba dalıcılar için, DAN güvenlik, sağlık ve gönül rahatlığı anlamına gelir. DAN kâr amacı gütmeyen bir güvenlik organizasyonudur ve dünyadaki en büyük dalıcı üyelik birliği tarafından desteklenir. DAN, 1981 yılında IDA - International Diving Assistance - (Uluslararası Dalış Yardımı Kurumu) ismi ile bir acil durum hattı ve kaza geçiren sportif dalıcılar hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.