Dalış Bölgeleri - Lost  
 
Bu dalış noktasına ulaşmak kolaydır, dalış noktamız Girne’nin hemen batısında yer almaktadır. Günün ikinci dalışı veya gece dalışı için rahatlatıcı bir dalış noktasıdır. Bu dalış noktamız tüm dalgıçların ilgisini çekmektedir. Kayalığın maksimum derinliği 18 metredir. Kuzeyindeki deniz eriştelerinden ve güney tarafındaki taşlardan oluşmaktadır. Deniz erişteleri kayalığın kuzey tarafındaki kumluktan sonra başlamaktadır. Kayalık alanın çapı yaklaşık 100 metredir.

Suya girdikten sonra istediğiniz her yönden kayalığa yaklaşabilirsiniz. Taş türleri geniş ve keşfetmek için ilginçtirler. Çok sayıda locust karavide, ahtapot, tekir vekaya balığı içerirler. Ayrıca beslenen caretta caretta, deniz kaplumbağlarıyla ve kumda saklanan vatozlarla karşılaşabiliriz.  Eğer kayalıktan deniz eriştelerine doğruhareket ederseniz kumluk dibe dikkat ettiğinizden emin olun çizgili mürenlerle, deniz yıldızlarıyla, yengeçlerle, boyalı lapinlerle ve midyelerle karşılaşabilirsiniz.

Deniz eriştelerinin kenarına yaklaştığınızda yakından bakın ve yeşelliğin içinde fenerinizi kullanın. Deniz atları, çıyanları, karidesleri ve nudibranchleri pek çok dalışımızda gördük. Bu dalış noktasında gece ya da gündüz de dalsanız sualtı yaşamının yoğunluğundan memnun kalacaksınız. Paletlerinizi sessizce hareket ettirmeli, sabırlı olmalı ve bu zengin dalış doktasının karanlıklarına ulaşıp arasından geçmek için fenerinizi kullanmalısınız. Bu dalış noktasının adının (Lost) birçok kökeni var. Bir taneside, bir dalgıç arkadaşımızın yaşadığı şanssızlık. Suya girmek üzereyken bizim cesur dalgıç arkadaşımızınçok pahalı olan dalış bilgisayarı bileğinden kayıp deniz eriştelerinin içine düştü. Asla bulunamadı. Söylemek gereksiz ki, dalış arkadaşımızın Lost dalış noktası için kendine has tanımlayıcı sözcük repertuarı var.

Tadını çıkarın –belki şanslı olabilir ve bir dalış bilgisayarı bulabilirsiniz!

 
DALIŞ BÖLGELERİ