Macera Dalıcısı / İleri Açık Deniz Dalıcısı  
 
PADI Adventures in Diving programı, dalışın diğer ilgi alanlarını kesfetmek için bir araç oldugu, mantığı üstüne kuruludur. Bir kere temel becerileri iyice oturttuktan sonra, dalıcılar yeni görevleri kesfetmek, yeni yaratıklar görmek, farklı bölgelere seyahat etmek ve yeni maceralar yaşamak isterler. Dalıcılar eğitimlerine devam etmek için esneklik ve kolaylık isterler. Program dizaynı dalıcıların ilgi alanındaki dalışları seçmelerine ve aktivitelere bir PADI Eğitmeni rehberliginde devam etmelerine olanak sağlar. Bazı dalıcılar sadece bir tane macera dalışı seçmeyi tercih edebilirler. Diğerleri ilave bir tanıtım isteyebilir ve PADI sertifikası almak için birkaç dalışı tamamlayabilirler. Dalışların çesitliligi, zamanlama seçenekleri ve sertifikayı kazanma sekli bu programı özellikle Open Water Diver'lar olmak üzere bütün dalıcılar için oldukça çekici kılmaktadır. Her macera dalışı, ilgili PADI Specialty Diver kursunun ilk dalışı olarak sayıldığından, bu program, ögrenci dalıcıları eğitime devam etmeleri için motive eder.

Bazıları, Adventure Diver veya Advanced Open Water Diver sertifikası için gereken dalışları tamamlamadan önce Specialty Diver sertifikası almayı tercih edebilirler. Hangi eğitim yolunu seçerlerse seçsinler, Adventures in Diving programı dalıcıların denetim altında pratik dalış deneyimi kazanmasını sağlar. PADI Adventures in Diving programı herhangi bir PADI devam eden eğitim programındaki başarı için bir anahtardır. Sadece PADI uzmanlıkları için değil, diğer PADI kurslarının ön gerekliliklerini yerine getirmek için gereken ilave eğitimin de temelini olusturur. PADI Rescue Diver ve liderlik seviyesindeki programlar da, dalıcıların çesitli macera dalışlarında edindikleri beceriler üstüne kurulur. Maksimum derinlik 30 metre.
 
kurslara geri dön
 
Güncel Haberler
tümünü gör
Güncel Olaylar
tümünü gör
Dünya çapında scuba dalıcılar için, DAN güvenlik, sağlık ve gönül rahatlığı anlamına gelir. DAN kâr amacı gütmeyen bir güvenlik organizasyonudur ve dünyadaki en büyük dalıcı üyelik birliği tarafından desteklenir. DAN, 1981 yılında IDA - International Diving Assistance - (Uluslararası Dalış Yardımı Kurumu) ismi ile bir acil durum hattı ve kaza geçiren sportif dalıcılar hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.