Kurtarma Dalıcısı / Emergency First Response  
 
PADI Rescue Diverkursu bir dalıcının bilgi ve becerisini geliştirmekteki öncü adımdır. Rescue dalıcıları kendileri haricinde diğer dalıcıların da güvenlik ve iyi durumda olmasına dikkat etmeyi öğrenirler. PADI Rescue Diversertifikasının bütün PADI liderlik seviyesindeki eğitimler için öngereklilik olmasının nedeni budur (PADI Divemaster, Asistan Egitmen, ve Open Water Scuba Egitmen).

Rescue Dalıcı egitimi temel problem önleme ve kaza yönetimi becerileri ögrencilerin PADI Open Water Diver kursuyla ögrenmeye basladıklarını genişletir. Rescue Dalıcı seviyesinde ögrenciler daha karmasık dalış acil durumlarını ögrenmeye ve acil durumda olan digerlerine direk müdahale teknikleri uygulamayı ögrenmeye hazırdırlar. Doğasından ötürü kurs içerikleri, gerçeklestirilmesi ve yürütülmesi açısından oldukça zahmetlidir. Kurs doğası ve kurtarma egitiminde kullanılan içerigin ciddi olmasına rağmen dalıcının özgüvenini yapılandıracak eğlenceli bir zorluk olmalıdır.
   
 
kurslara geri dön
 
 
Güncel Haberler
tümünü gör
Güncel Olaylar
tümünü gör
Dünya çapında scuba dalıcılar için, DAN güvenlik, sağlık ve gönül rahatlığı anlamına gelir. DAN kâr amacı gütmeyen bir güvenlik organizasyonudur ve dünyadaki en büyük dalıcı üyelik birliği tarafından desteklenir. DAN, 1981 yılında IDA - International Diving Assistance - (Uluslararası Dalış Yardımı Kurumu) ismi ile bir acil durum hattı ve kaza geçiren sportif dalıcılar hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.