Eğitmen Tanıtımları  
 
Asistan Eğitmen
PADI Asistan Eğitmenleri bilgi geliştirme, sığ su ve açık deniz aktivitelerinin organize edilmesine ve denetlenmesine yardımcı olan dalış eğiticileridir. Asistan eğitmenler PADI programları süresince öğrenci dalıcılara kaliteli bilgi ve beceri kazandırmak için PADI Eğitmenleri ile yardımlasma içinde çalısırlar. Eğitimleri süresince geliştirdikleri beceriler bazı PADI programlarını bağımsız olarak yürütebilmelerini sağlar ve daha ileri eğitimle, Emergency First Response pprogramlarıyla birlikte bazı dalış içermeyen uzmanlık kurslarını da ögretebilirler.

Open Water Scuba Eğitmen
PADI Open Water Scuba Eğitmenligi (ADSE) (OWSI) derecesi dalış profesyonellerince ulaşılan ilk PADI Eğitmenligidir. Eğitimleri süresince (Eğitmen Geliştirme Kursu veya OWSI Programı) eğitmen adayları, PADI standart, prosedür, felsefe ve ögretme metodlarını gözden geçirmekle birlikte pratik eğitme kabiliyetleri, su isçiligi, ve dalış bilgilerini de keskinleştirirler. Bir PADI Eğitmen Sınavını (ES) (EI) başarıyla tamamladıktan sonra ADSE'ler (OWSI'ler) çesitli PADI kurs ve programları aracılığıyla insanlara tüplü dalışı tanıtma sorumluluğunu alırlar. Eğitme statüsündeki PADI Open Water Scuba Eğitmenleri Discover Scuba Dalışından Divemaster kursuna kadar bütün programları (belirli Uzmanlık Eğitmenligi sertifikası gerektiren uzmanlıklar haricinde) verebilirler.

Master Scuba Diver Eğitmen
PADI Master Scuba Diver Eğiticileri kendilerini Master Scuba Diver derecesini yürütmede bütün eğitim gereklilikleri için yetkilendiren az 5 PADI Uzmanlık Eğitmen derecesine sahip PADI Eğitmenleridir.

Emergency First Response Eğitmen
Emergency First Response Eğitmenleri, Asistan Eğitmenleri ve Divemasterları bir Emergency First Response Eğitmen kursunu başarıyla tamamlayan PADI Eğitmenleridir. Emergency First Response Eğitmenlik programı, CPR ve ilk yardım eğitimini içeren temel acil bakım bilgi ve becerilerini ögrenmek isteyen dalıcılar ve dalıcı olmayanlara verirler. Emergency First Response Eğitmenleri ilave belge kazanabilirler ve Çocuklar için Bakım ve 9ste 9lk Yardım programları gibi diğer Emergency First Response programlarını ögretmek için yetkilendirilebilirler. Bu belgeleri kazanmak için ilave eğitim veya nitelikler gerekebilir.

IDC Staff Eğitmen
PADI IDC Staff Eğitmenleri, IDC Staff Eğitmenlik Kursunu başarıyla bitirmis olan PADI Master Scuba Diver eğitmenleridir. IDC Staff Eğitmenleri eğitimleri süresince PADI Eğitmen Geliştirme programının tamamını gözden geçirir ve eğitmen seviyesindeki eğitmen kurslarında asistan olarak hareket etmeyi ögrenirler. IDC Staff Eğitmenleri, eğitmen adaylarının ögretme kabiliyetlerinin yanı sıra davranıslarının da bir dalış profesyoneli gibi sekillenmesi için Kurs Direktörleri ile birlikte çalısırlar. IDC Staff Eğitmenleri PADI Asistan Eğitmen kurslarını bağımsız olarak vermeye de yetkilidirler.

Master Eğitmen
PADI Master Eğitmenleri en yüksek PADI derecelerinden birine ulaşmıs deneyimli dalış eğitimcileridir. Master Eğitmenler PADI sistemindeki dalıcı eğitimini tam olarak anlamıslardır ve program ve kursların tamamını vermede tecrübe sahibi olmuslardır. Master eğitmenler zaman zaman gözden geçirme için çagrılan ve program ve standartlardaki degisiklikler hakkında görüs bildiren PADI Master Eğitmen gözden geçirme komitesinin üyeleridirler. Bir üyelik kazancı olarak Master Eğitmenler bütün malzeme siparislerinde yüzde üç indirim alırlar.

Kurs Direktörü
PADI Kurs Direktörleri PADI Eğitmen eğiticileridir. PADI Kurs Direktörü derecesi PADI sistmindeki elde edelebilecek en yüksek derecedir. Bir PADI Kurs Direktörü olmak için, PADI Master Eğitmenleri içinde PADI Eğitmen Geliştirme programının nasıl yürütüldügünü ögrendikleri ve dalış eğitimcilerini yetistirmede deneyim kazandıkları bir PADI Kurs Direktörü eğitim kursunu bitirmelidirler. Kurs Direktörleri dalış endüstirisinde en etkili fikir üreticileridir ve PADI Eğitmenlerinin davranıs ve yeteneklerinin sekillenmesinde çok önemli bir rol oynarlar. PADI talimatları, dalış eğitimi ve profesyonellik dogrultusunda Diğer PADI Üyeleri için örnek bir model rolüne sahiptirler.

Gold Palm Eğitmen Gelişim Merkezi
Bir PIRA Gold Palm Eğitmen Geliştirme Merkezi (Gold Palm EGM), tüm Gold Palm Resort standartlarına uymanın yanı sıra PADI Eğitmen-seviyesi eğitimleri de sağlar. PIRA Gold Palm Resort EGM'leri sadece PADI eğitimi verir ve programlarını PADI'nin tavsiye ettigi sekilde yürütür. Personel kadrosunda bir PADI Kurs Direktörü'nün bulunması, Gold Palm EGM'nin, Eğitmen Geliştirme programlarını ve dalış profesyonellerine devamlı eğitim imkanlarını da içeren eksiksiz bir PADI Dalıcı Eğitim Sistemi'ni gerçeklestirmeye olan baglılıgına isaret eder. PIRA Gold Palm Resort olarak zaten sahip oldukları avantajların yanı sıra Gold Palm EGM'leri Eğitmen Geliştirme programlarını PADI Takvimi'nde tanıtabilirler. Ayrıca eğitmen eğitimiyle ilgili makaleler ve PADI sistemindeki degisimler, düzenlemeler ve güncellemelerle ilgili bilgileri içeren id news'ü alırlar.

 
kurslara geri dön
 
 
Güncel Haberler
tümünü gör
Güncel Olaylar
tümünü gör
Dünya çapında scuba dalıcılar için, DAN güvenlik, sağlık ve gönül rahatlığı anlamına gelir. DAN kâr amacı gütmeyen bir güvenlik organizasyonudur ve dünyadaki en büyük dalıcı üyelik birliği tarafından desteklenir. DAN, 1981 yılında IDA - International Diving Assistance - (Uluslararası Dalış Yardımı Kurumu) ismi ile bir acil durum hattı ve kaza geçiren sportif dalıcılar hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.