Scuba'yı Keşfetme Uzmanlıkları  
 
AWARE-Coral Reef Conservation Specialty Kursu
KURS STANDARTLARI VE GENEL BAKIŞ
AWARE-Coral Reef Conservation Specialty kursu, dalıcılara, snorkelcilere ve dalıcı olmayanlara, deniz ortamında mercan resifinin oynadığı hayati rolü ve bu eko sistemlerin sürekli olarak nasıl tehdit altında bulundugunu ögretir. Kurs, katılımcılara dünyanın mercan resiflerinin su andaki durumunu tanıtır ve bireylerin, yasayan resifi daha ileri zararlardan korumak için nasıl yardımcı olacaklarını açıklar. Program sadece sınıf sunumlarından olusan dalışsız bir kurstur. Bir stand-alone program olarak sunabilirsiniz, yürütebilirsiniz ancak, diger PADI programlarıyla beraber vermeniz tavsiye edilir. Ögrenciler kursa A.W.A.R.E-Our World, Our Water kitabındaki Bölüm Dördü okuyarak (eger kendi anladıkları lisanda mevcut ise) baslayabilirler. Protect the Living Reef videosu-dalıcı veya snorkelci versiyonunu da sizinle veya tek başlarına seyredebilirler. Kurs bilgileriyle ilgili renkli, fotoğrafla dolu ders rehberlerini kullanarak çalısma yapabilirsiniz. Ögrenciler Programın Bilgi Tekrarını tamamlayıp gözden geçirerek, AWARE-Coral Reef Conservation Specialty sertifikasını kazanabilirler.

Ön gereklilik Sertifikaları: Yok
Minimum Yaş: Yok
Ögrenci Eğitmen Oranı: Yok
Minimum Açık Su Eğitimi: Gerekli değildir
Minimum Eğitmen Seviyesi: Eğitme Statüsündeki Bir PADI Yardımcı Eğitmen
 

Project AWARE Specialty Program
KURS STANDARTLARI VE GENEL BAKIŞ
Project AWARE Uzmanlık kursu, ögrenci dalıcıları ve dalmayanları, dünya genelindeki su eko sistemiyle tanıştırmak için dizayn edilmistir.Bireylere su kaynaklarını korumak için nasıl yardımcı olabileceklerini de açıklar. Program sadece sınıf sunumlarını içeren, dalışı olmayan bir kurstur. Tek başına veya diger PADI programlarıyla birlikte de verilebilir.

Ön gereklilik Sertifikaları: Yok
Minimum Yaş: yok
Ögrenci Eğitmen Oranı: yok
Minimum Açık Su Eğitimi: Gerekli değildir
Minimum Eğitmen Derecesi: Eğitme Statüsündeki PADI Asistan Eğitmeni

kurslara geri dön
 
Güncel Haberler
tümünü gör
Güncel Olaylar
tümünü gör
Dünya çapında scuba dalıcılar için, DAN güvenlik, sağlık ve gönül rahatlığı anlamına gelir. DAN kâr amacı gütmeyen bir güvenlik organizasyonudur ve dünyadaki en büyük dalıcı üyelik birliği tarafından desteklenir. DAN, 1981 yılında IDA - International Diving Assistance - (Uluslararası Dalış Yardımı Kurumu) ismi ile bir acil durum hattı ve kaza geçiren sportif dalıcılar hizmet sağlamak amacı ile kurulmuştur.